Kyokushin-kan Official Website

Kyokushin-kan Official Website

Kyokushin-kan EU Official Website

Kyokushin World Union Official Website

International Membership Information Page

Polska Strona Kyokushin-kan

Informacje o Kyokushin w Polsce - onekyokushin.pl

A A A

1 Otwarte Mistrzostwa Zagórowa w Karate Kyokushin-Kan - Zagórów 2011

11 czerwca po raz pierwszy w Zagórowie odbyły się zawody Karate. 1 Otwarte Mistrzostwa Zagórowa w Karate Kyokushin-Kan odbyły się dzięki wsparciu ze strony Burmistrza Zagórowa pana Wiesława Radnieckiego, za co szczególnie dziękujemy.

Pomimo lokalnego zasięgu zawodów na macie pojawiło się 43 zawodników z Zagórowa, Goliny, Konina oraz Inowrocławia. Tym ostatnim należą się gorące podziękowania, ponieważ pomimo wypadku samochodowego podczas podróży do Zagórowa postanowili dalej kontynuować podróż by zaprezentować swoje umiejętności przed widownią w Zagórowie.

Całe zawody zostały głównie zorganizowane z myślą o najmłodszych adeptach sztuk walki jak i początkujących karatekach. Walki zostały przeprowadzone w formule „Pierwszego Starcia” co oznacza ze nie mogli w nich startować zawodnicy z doświadczeniem turniejowym tylko tacy którzy stawiają swoje pierwsze kroki na macie. Dzięki temu zawodnicy z mniejszym stażem zawodniczym mogli w pełni zaprezentować swoje umiejętności co jest raczej nie możliwe w starciu z doświadczonymi zawodnikami.

Zawody przeprowadzone były w dwóch formułach: kumite oraz grapplingu. Przed walkami zaprezentowane zostały przez Grzegorza Majchrzaka oraz Radosława Napierałę techniki dozwolone oraz niedozwolone zarówno w kumite, jaki i grapplingu, miało to na celu przypomnienie młodym zawodnikom, co mogą a czego nie mogą wykonywać podczas walki na macie.

Wszystkie walki były bardzo ekspresyjne, żaden z młodych zawodników nie miał zamiaru przegrać, dlatego w wielu walkach sędziowie mieli bardzo trudną decyzję, któremu z zawodników przyznać zwycięstwo stąd też wiele walk kończyło się nawet dwiema dogrywkami, po których sędziowie ostatecznie musieli wyłonić zwycięzcę.

Poziom walk zarówno w grapplingu jak i kumite u młodych zawodników podnosi się z turnieju na turniej, co bardzo oczywiście cieszy, ale również świadczy o ich coraz lepszym wyszkoleniu oraz o coraz lepszej technice walki.

Sędzią głównym zawodów jak i głównym organizatorem zawodów był sensei Wiesław Więckowski 3 Dan. Sędziami maty byli Mateusz Więckowski 1 Dan oraz Krystian Kołodziejczak 1 Kyu.

Mamy nadzieję ze impreza ta na stałe wpiszę się w grafik sportowy Zagórowian i za rok również spotkamy się na macie w Zagórowie, ale już w większym gronie.

OSU!