Kyokushin-kan Official Website

Kyokushin-kan Official Website

Kyokushin-kan EU Official Website

Kyokushin World Union Official Website

International Membership Information Page

Polska Strona Kyokushin-kan

Informacje o Kyokushin w Polsce - onekyokushin.pl

A A A

1 Otwarty Puchar Wielkopolski w Karate Kyokushin - Konin 2011

W sobotę 12 marca 2011 roku w Koninie w Sali Szkoły podstawowej nr. 9, odbył się I Otwarty Puchar Wielkopolski w Karate Kyokushin. W zawodach udział wzięło blisko 70 zawodników reprezentujących różne sztuki walki. Byli to zawodnicy takich styli jak Shotokan, MMA, Capoeria, Kyokushinkan reprezentujących województwa zachodniopomorskie, kujawsko-pomorskie oraz wielkopolskie. Nie zawiodła również konińska publiczność, która mimo skromnych warunków i małej ilości miejsc siedzących przybyła w bardzo dużej ilości dopingując tym samym zawodników w ich zmaganiach.

Organizatorem zawodów był nasz klub czyli Regionalny Klub Karate Kyokushin Konin prowadzony przez sensei Wiesława Więckowskiego 2 dan.

Puchar Wielkopolski rozegrano w dwóch konkurencjach dla juniorów: grapp ling i kumite z podziałem na kategorie wiekowe i wagowe. Oprócz juniorów w zmaganiach wzięli udział seniorzy. Poziom wyszkolenia zawodników zwłaszcza w kumite znacznie się podniósł. Wiele walk było dość ekspresyjnych i ciekawie prowadzonych. Pojawiło się kilku dobrze zapowiadających się zawodników zwłaszcza wśród najmłodszych zawodników biorących udział w turnieju. Należy tu wspomnieć, że wszystkie walki kumite zarówno juniorów jak i seniorów były rozgrywane w formule full contact z tym wyjątkiem, że juniorzy walczyli w ochraniaczach, które zabezpieczały ich przed doznaniem kontuzji. Dodatkową atrakcją zawodów była możliwość startu zawodników w formule walki „pierwszego starcia”. Jest to formuła, w której wystawianie są zawodnicy, którzy jeszcze nigdy nie walczyli na macie, jest to dla nich możliwość walki z zawodnikami reprezentującymi taki sam poziom wyszkolenia jak oni, co daje im równe szanse w rywalizacji.

Patronat medialny nad zawodami objęły takie media, jak: Ogłoszeniak, Kurier Koniński, Przegląd Koniński, Radio Konin, wirtualnykonin.pl, konin24.info, Radio Planeta, Telewizja Konin, lm.pl, terazkonin.pl, Gazeta Słupecka, tokonin.pl, konin-starowka.pl. Wszystkim mediom pragniemy serdecznie podziękować za okazane nam wsparcie w tym przedsięwzięciu.

Patronat Medialny