Kyokushin-kan Official Website

Kyokushin-kan Official Website

Kyokushin-kan EU Official Website

Kyokushin World Union Official Website

International Membership Information Page

Polska Strona Kyokushin-kan

Informacje o Kyokushin w Polsce - onekyokushin.pl

A A A

Archiwum aktualności rok 2007

 • Turniej Choinkowy

  Na zakończenie roku, dla najmłodszych zawodników naszego klubu, odbył się turniej choinkowy “O Sprawność Lwa”. Zawody miały formę toru przeszkód, który był coraz trudniejszy im starsi zawodnicy startowali. Zawodnicy musieli wykazać się sprytem, wytrzymałością, zwinnością oraz co było najważniejsze szybkością, bowiem wygrywali zawodnicy, którzy byli najszybsi w danej kategorii wiekowej.
 • Wysiłek nagrodzony

  Dnia 18 grudnia, w konińskim kinie Oskard nastąpiło podsumowanie sportowe roku 2007 w naszym mieście. Impreza stała na wysokim poziomie organizacyjnym. Bardzo ładne prezentacje multimedialne, oraz ciekawe prowadzenie nie pozwoliło ani na moment czuć się znudzonym.
 • Mikołajkowe Mistrzostwa Okręgu Centralnego - Zduńska Wola 2007

  15 grudnia odbył się turniej mikołajkowy organizowany przez Zduńskowolski Klub Karate Kyokushin prowadzony przez Bogdana Jankowskiego (1dan). Na starcie stanęło 139 zawodników i zawodniczek z 7 ośrodków kyokushinkan tj. kluby z Turku, Konina, Malanowa, Władysławowa, Tuliszkowa, Kalisza i Zduńskiej Woli.
 • Mistrzostwa Makroregionu Północnego - Bydgoszcz 2007

  Mistrzostwa odbyły się 2 grudnia w Bydgoszczy w sali Szkoły Podstawowej nr 63 przy ul. Goszczyńskiego. Zawody zostały rozegrane na 3 planszach w kata i 2 matach kumite, co niewątpliwie usprawniło przeprowadzenie poszczególnych konkurencji konkurencjach kata rywalizowało 106 zawodników Natomiast w kumite rywalizowało: juniorów - 74 zawodników, seniorów - 25 zawodników.
 • Puchar Polski Turek - 2007

  W dniu 10 listopada 2007 roku w Turku odbył się Puchar Polski Juniorów w kumite i kata. Na starcie stanęło 132 zawodników z 17 klubów z całej Polski w tym jeden klub z kyokushin Tezuka Grup. Organizatorem zawodów był Klub Sportów i Sztuk walk działający w Turku. Zawody otworzył Prezes Polskiej Federacji Kyokushin-kan Karate Bogusław Jeremicz 5 dan.
 • Ślub Karate

  W dniu 26.10.2007 sakramentalne “tak” powiedzieli sobie nasz kolega Robert Lewandowski oraz jego wybranka Ania. Ślub odbył się w kościele w Kawnicach, gdzie oczywiście nie mogło zabraknąć naszych karateków, którzy prowadzili parę młodą do ślubu. Uroczystość Weselna odbyła się w restauracji Niagara (100 osób).
 • Nowy instruktor

  Wielkie wydarzenie - mamy nowego instruktora tj. Mateusza Więckowskiego, który w dniu 17 października w Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu ukończył kurs instruktorski zakończony pomyślną obroną pracy dyplomowej. Od tego dnia jest Instruktorem Sportu - KARATE. Serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w pracy instruktorskiej.
 • Zgrupowanie instruktorskie - Wałcz 2007

  Po raz kolejny Polska Federacja Kyokushinkan Karate - do w dniach 12-14 października zorganizowała w COS w Wałczu zgrupowanie szkoleniowe dla instruktorów i osób , które w przyszłości planują prowadzić zajęcia. W tym roku wzięło udział aż 70 instruktorów z całego kraju co w porównaniu z pierwszym takim zgrupowaniem było nas aż o 50 % więcej co po raz kolejny pokazuje jak szybko i dynamicznie rozwija się nasza organizacja. Regionalny Klub Karate Kyokushin z Konina reprezentowali sensei Wiesław Więckowski (2 dan) oraz sempai Mateusz Więckowski (1 kyu).
 • Nowe zapisy

  Nowe zapisy oraz treningi w naszym klubie zaczęły się od 3 września 2007 w takim samym rozkładzie jak przed rokiem. Serdecznie zapraszamy !!! OSU !!!
 • Międzynarodowy Obóz Karate Kyokushinkan - Tuchola 2007

  W dniach 24-29 lipca jak co roku w Tucholi odbył się już V Międzynarodowy Obóz Letni Kyokushinkan. Uczestniczyło w nim 150 karateków z Polski i za granicy. Na obozie został przyjęty kolejny ośrodek, tym razem z Olsztyna, gdzie klub prowadzi Adam Jarzyna (1 kyu). Jak widać nasza organizacja ciągle się rozrasta i rozwija. Gośćmi z Japonii oraz głównymi instruktorami byli shihan Masahiro Kaneko (5 dan) oraz shihan Kunio Ishizawa (5 dan).
 • Obóz letni

  Osoby ćwiczące Karate Kyokushinkan w Koninie uczestniczyły w obozie letnim “Wakacje z Kyokushin”.
  Prócz karateków z Konina w obozie w Kosewie nad jeziorem Powidzkim trenowały osoby z Turku, Władysławowa, Tuliszkowa, Kalisza i Poznania.
 • Mistrzostwa Polski Juniorów PFKK - Konin 2007

  W dniu 26 maja 2007 w Koninie odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów PFKK. Organizatorem był Regionalny Klub Karate Kyokushin, a mistrzostwa odbyły się w Hali MOSiR przy ulicy ks. J. Popiełuszki w Koninie. Do rywalizacji stanęło 115 juniorów z 15 ośrodków Kyokushin-kan, którzy dzielnie walczyli o tytuł mistrza Polski w konkurencjach kata oraz kumite. Oprócz konkurencji w czasie przerwy zaprezentowali sie najmłodsi adepci naszego klubu pokazując swoje umiejętności przed publicznością. Nasi zawodnicy po nieudanych startach w kata godnie zaprezentowali się w konkurencjach kumite zdobywając tym samym 3 miejsce drużynowo..
 • Mistrzostwa Polski PFKK - Gdańsk 2007

  W sobotę 21 kwietnia 2007 roku w Gdańsku ponad 90 zawodników z 17 ośrodków Kyokushin-kan rywalizowało o tytuł Mistrza Polski Polskiej Federacji Kyokushin-kan Karate-do. Zawodniczki i zawodnicy rywalizowali w kategorii kata i kumite. Zgodnie z regulaminem PFKK w tych mistrzostwach rywalizowali również juniorzy w wieku 17/18 lat w kategorii kumite.
 • Puchar Europy Kyokushin-kan Szentes (Węgry) – 2007

  24 marca w sobotę w Hali Sportowej w Szentes odbył się Puchar Europy Kyokushin-kan. Turniej zorganizowała Węgierska Organizacja Kyokushin-kan Karate na czele z sensei Sandor Brezovai 4 dan ( dawne IKO 1). W tym samym dniu odbyła się Olimpiada Karate Juniorów z udziałem węgierskich organizacji Kyokushin, które reprezentowali Kalman Furko 6 dan, Istvan Adamy 7 dan, Jozef Borza 6 dan i wspomniany już wcześniej Sandor Brezavai 4 dan.
 • Mistrzostwa Polski Centralnej - 2007

  W dniu 3 marca w Zduńskiej Woli obyły się Mistrzostwa Polski Centralnej, których organizatorem był sensei Bogdan Jankowski 1 dan. W zawodach wystartowało 116 zawodników i zawodniczek z regionu centralnego. Sędzią głównym zawodów był sensei Dariusz Jasiakiewicz 3 dan z Turku. Konkurencję kata rozegrano na 2 planszach co niewątpliwie usprawniło zawody. Mistrzostwa otworzył Prezydent Zduńskiej Woli oraz Prezes Klubu Kyokushin.
 • Zgrupowanie w Wałczu – 2007

  W dniach 22 -25 luty reprezentacja instruktorów naszego klubu uczestniczyła w zgrupowaniu szkoleniowym , które poprowadził shihan Bogdan Jeremicz 5 dan. Przyjechał prosto z Japonii, gdzie był uczestnikiem obozu szkoleniowego krajowych szefów organizacji karate, które prowadzili najwięksi mistrzowie karate. Tym razem Polska Federacja Kyokushinkan Karate przygotowała szkolenie w Centralnym Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Wałczu w oparciu o walkę full contakt z wykorzystaniem rękawic bokserskich i specjalistycznego sprzętu jak tarcze i łapy trenera.