Kyokushin-kan Official Website

Kyokushin-kan Official Website

Kyokushin-kan EU Official Website

Kyokushin World Union Official Website

International Membership Information Page

Polska Strona Kyokushin-kan

Informacje o Kyokushin w Polsce - onekyokushin.pl

A A A

Egzamin na stopnie KYU - Konin 2011

Luty w tym roku okazał się wyjątkowym miesiącem dla młodych adeptów sztuk walki w Koninie oraz filiach naszego klubu w Zagórowie i Golnie. Wyjątkowy, ponieważ mieli oni możliwość zdawania na następne stopnie szkoleniowe (kyu) pod okiem przebywającego w Polsce shihana Brandona Denito 6 Dan Szwecja.

W tym roku egzamin był wyjątkowy nie tylko z uwagi na egzaminatora, ale również z uwagi na jego bardzo wysoki poziom. Do egzaminu przystąpiło blisko 60 karateków chcących podnieść swoje kwalifikację w tej dyscyplinie sportu.

Po przeprowadzonej rozgrzewce młodzi karatecy przystąpili do egzaminu zasadniczego, na który składał się kihon, czyli demonstracja technik podstawowych wykorzystywanych w zajęciach treningowych. Shihan Brandon Denito nakładał tu szczególny nacisk na poprawność wykonywanych technik jak i ich dynamikę i siłę. Następnie starsza część zdających musiała zaprezentować swoją znajomość kata. Tutaj shihan zawracał uwagę nawet na najmniejsze szczegóły jak ułożenie dłoni, poprawność przechodzenia z pozycji do pozycji oraz na prawidłową dynamikę wykonywania kata. Ostatnia część egzaminu okazała się najtrudniejsza, gdyż zawodnicy kyokushin karate musieli stoczyć kilkanaście 2 minutowych walk w formule kontaktowej, wykazując się dużą odpornością na stres i ból oraz żelazną kondycją fizyczną.

Egzamin dla niektórych młodych karateków okazał się jednym z najtrudniejszych w ich życiu tym bardziej cieszy fakt, że wszyscy młodzi adepci sztuk walki z naszego klubu zaliczyli pozytywnie zarówno część kihon jak i kata i kumite zdając tym samym egzamin na następne kyu.

Egzamin został przeprowadzony za pisemną zgodą Kyokushin-kan International Honbu w Japonii.