Kyokushin-kan Official Website

Kyokushin-kan Official Website

Kyokushin-kan EU Official Website

Kyokushin World Union Official Website

International Membership Information Page

Polska Strona Kyokushin-kan

Informacje o Kyokushin w Polsce - onekyokushin.pl

A A A

Egzamin - Turek 2010

16 kwietnia 2010r. Klub Sportów i Sztuk Walk w Turku był organizatorem kolejnego egzamin kyokushin karate na pasy szkoleniowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych z Turku oraz miast województwa Wielkopolskiego. W tym roku egzamin był wyjątkowy gdyż na sali Szkoły Podstawowej nr 4 w Turku stawiło się ponad 87 karateków chcących podnieść swoje kwalifikację w tej dyscyplinie sportu. Egzamin odbywał się pod ścisłym nadzorem Okręgowego Związku Karate w Poznaniu. W komisji egzaminacyjnej zasiedli sensei Dariusz Jasiakiewicz 4 dan - przewodniczący oraz członkowie sensei Maciej Kowalczyk 2 dan, sensei Wiesław Więckowski 2 dan, sensei Zbigniew Nycek 2 dan.

Po przeprowadzonej rozgrzewce młodzi karatecy przystąpili do egzaminu zasadniczego na który składał się kihon czyli demonstracja technik podstawowych wykorzystywanych w zajęciach treningowych. Następnie obyła się część teoretyczna, gdzie zdający musieli opanować podstawową terminologię w języku Japońskim, czyli z kraju z którego pochodzi kyokushin karate. W dalszej części karatecy zademonstrowali techniki walki sportowe i system realnej samoobrony opartej na walce, która stosowana jest w japońskich oddziałach antyterrorystycznych. Ostatnia część egzaminu okazała się najtrudniejsza, gdyż zawodnicy kyokushin karate musieli stoczyć kilkanaście 2 minutowych walk w formule kontaktowej, wykazując się dużą odpornością na stres i ból oraz żelazną kondycją fizyczną.

Z uwagi na krótki okres między egzaminami spora grupa karateków była tylko uczestnikami egzaminu spełniając rolę sparing partnerów w kumite.

Nadmienić należy, że wszyscy młodzi adepci sztuk walki z naszego klubu zaliczyli pozytywnie zarówno część kihon jak i kata i kumite zdając tym samym egzamin na następne kyu.