Polska Strona Kyokushin-kan

Informacje o Kyokushin w Polsce - onekyokushin.pl

A A A

Mikołajkowe Mistrzostwa Okręgu Centralnego - Zduńska Wola 2007

15 grudnia odbył się turniej mikołajkowy organizowany przez Zduńskowolski Klub Karate Kyokushin prowadzony przez Bogdana Jankowskiego (1dan). Na starcie stanęło 139 zawodników i zawodniczek z 7 ośrodków kyokushinkan tj. kluby z Turku, Konina, Malanowa, Władysławowa, Tuliszkowa, Kalisza i Zduńskiej Woli.

Zawody opierały się tylko na konkurencji kata dzieci i młodzieży do lat 16 włącznie. Kata prowadzone były systemem chorągiewkowym na dwóch matach co ma dobre i złe strony. Napewno niekorzystne jest to jak dwaj kandydaci do medalu spotykają się w ćwierćfinale lub wcześniej i jeden z nich żegna się z turniejem. Taka sytuacja dotknęła i nasz klub, gdzie Arkadiusz Gwizd odpadł z zawodnikiem z Turku w konkurencji kata chłopców do lat 16. Wszyscy zawodnicy otrzymali soki, butony pamiątkowe, słodycze i dyplomy uczestnictwa.

Nasz klub w tym roku zajął 4 miejsce drużynowo, ocierając się o medal. świetnie zaprezentował się Maciej Rybczyński, który w konkurencji kata chłopców do lat 12 okazał się bezkonkurencyjny wygrywaj tę kategorię. Drugi medal dla nas wywalczyła siostra Maćka, Justyna zdobywając brąz w konkurencji kata dziewcząt do lat 14. Więcej medali nie zdobyliśmy lecz spora iloś 4 miejsc i trochę niższych także nie jest zła. Miejmy nadzieje, że za rok będzie lepiej, a Maćkowi i Justynie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Zawody sędziowali Wiesław Więckowski (sędzia główny) oraz Mateusz Więckowski - instruktorzy naszego klubu.