Polska Strona Kyokushin-kan

Informacje o Kyokushin w Polsce - onekyokushin.pl

A A A

Mistrzostwa Europy Kyokushin-kan - Gdańsk 2008

29 listopada w Hali MOSiR w Gdańsku przy ul. Kołobrzeskiej 61 odbyły się I Mistrzostwa Europy Juniorów Kyokushin-kan oraz turniej seniorów “Baltic Cup”. W zawodach wzięło udział łącznie 178 zawodników z 9 krajów Europy. O 10.00 rozpoczęto turniej kata eliminacje oraz finały. Po turnieju kata na 2 matach rozpoczęto eliminacje w konkurencji kumite juniorów i seniorów, aż do par finałowych. O godzinie 16.00 zgodnie z programem mistrzostw, po oficjalnym otwarciu przez Prezesa PFKK shihan Bogusława Jeremicza oraz v-ce dyrektor Pałacu Młodzieży w Gdańsku, rozpoczęły się walki finałowe o 1 miejsce w konkurencji juniorów i seniorów. W kategorii juniorów doskonale zaprezentowały się reprezentacje Rosji i Niemiec, które zdominowały walki finałowe. Najlepszą zawodniczką Mistrzostw Europy Juniorów została Ulybina Anna z Rosji, a najlepszym zawodnikiem Bauer Nikita z Niemiec. Podsumowując turniej juniorów stał na wysokim poziomie i dał naszym zawodnikom wiele powodów do przemyśleń.

Z naszych zawodników na wyróżnienie zasługuje Agnieszka Kozar ( Klub Kyokushin-kan w Chełmie ), która wygrała konkurencję kata oraz zajęła 2 miejsce w kat. kumite 17-18 lat + 60 kg dziewcząt.

Turniej seniorów, tym razem został zdominowany przez reprezentantów Polski, którzy pokazali wysoki poziom przygotowania. Licznie zgromadzona publiczność żywo reagowała w czasie rozgrywanych walk, które nie rzadko kończyły się zdobyciem wazari lub ippon. W turnieju seniorów wyróżnieni zostali Andrzej Poczwardowski i Mariusz Rudziński, którzy otrzymali nagrody od firmy Kaze.