Polska Strona Kyokushin-kan

Informacje o Kyokushin w Polsce - onekyokushin.pl

A A A

Mistrzostwa Europy - Warna, Bułgaria 2010

III Otwarte Mistrzostwa Europy Kyokushin-kan w tym roku odbyły się w miejscowości Warna na Bułgarii 23 października. W mistrzostwach wzięło udział blisko 130 zawodników z terenu całej Europy (łącznie z 16 państw).

Polska reprezentacja na te mistrzostwa składała się z 9 zawodników. Zarówno w tym roku jak i w latach poprzednich kategoria kumite została zdominowana przez zawodników z Rosyjskich Federacji Karate Kyokushin. Zawodnicy z tego kraju zdobyli prawie wszystkie medale w kategorii kumite mężczyzn jak i kata wyjątkiem były kobiety gdzie oprócz Rosjanek czołowe miejsca na podium zajęły reprezentantki gospodarza czyli Bułgarki.

Zawodnicy z Polski pomimo bardzo dobrego przygotowanie niestety ulegli w konfrontacji z zawodnikami Bułgarskimi oraz Rosyjskimi.