Kyokushin-kan Official Website

Kyokushin-kan Official Website

Kyokushin-kan EU Official Website

Kyokushin World Union Official Website

International Membership Information Page

Polska Strona Kyokushin-kan

Informacje o Kyokushin w Polsce - onekyokushin.pl

A A A

Mistrzostwa Polski Juniorów - Nowa Ruda 2010

Tegoroczne Mistrzostwa Polski Juniorów Karate Kyokushin-Kan odbyły się w dniach 19-21 listopada w Nowej Rudzie. Nasz klub w skromnej, ale bardzo zmotywowanej trzyosobowej reprezentacji również brał udział w tych zmaganiach. Klub oraz nasze miasto reprezentowali następujący zawodnicy:

Alicja Rybczyńska – kata dziewcząt
Dominik Hofman – kumite chłopców
Maciej Rybczyński – kumite chłopców

oraz

sensei Wiesław Więckowski – kierownik klubu
Grzegorz Majchrzak – opiekun grupy

Pomimo skromnej obsady udało się naszym zawodnikom a dokładniej Maciejowi Rybczyńskiemu uplasować się po ciężkich i trudnych walkach na trzecim miejsce w kumite chłopców. Niestety reszta naszych zawodników nie może zaliczyć tego startu do udanych, ale i tak czasem bywa najważniejsze, że zdobyli nowe doświadczenia a to przecież jest równie ważne w sportach kontaktowych, jakim jest karate.

W zawodach brało udział blisko 190 zawodników z terenu całej polski. Całe mistrzostwa stały na bardzo wysokim poziomie zarówno zawodniczym jak i organizacyjnym. Dlatego tym bardziej cieszy postawa naszych zawodników.

Należy w tym miejscu gorąco pogratulować Klubowi Sportów i Sztuk Walki w Turku prowadzonemu przez sensei Dariusza Jasiakiewicza 4 Dan za wywalczenie a przede wszystkim obronienie tytułu drużynowego Mistrza Polski zarówno w kata jak i kumite.

Podczas mistrzostw zostały również przeprowadzone rozmowy między naszym klubem a zarządem PFKK wynikiem, czego było szczere i pełne szacunku uściśnięcie dłoni pomiędzy Shihan Bogusławem Jeremiczem 5 Dan oraz Sensei Wiesławem Więckowskim jak również zapowiedź dalszej chęci podjęcia rozmów na tematy Karate Kyokushin-Kan w Polsce zarówno ze strony PFKK jak i naszego klubu.