Polska Strona Kyokushin-kan

Informacje o Kyokushin w Polsce - onekyokushin.pl

A A A

Mistrzostwa Polski Seniorów PFKK - Chełm 2010

W sobotę 27 marca w Hali Sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Chełmie odbyły się VII Mistrzostwa Polski Seniorów Kyokushinkan zorganizowane przez Klub Kyokushin-kan Karate-do w Chełmie kierowany przez sensei Marcina Żylińskiego 2dan. W turnieju wzięli udział zawodnicy zrzeszeni w klubach PFKK jak i w zaprzyjaźnionych federacjach IFK oraz Shinkyokushin. Mistrzostwa odbyły się w dwóch konkurencjach: kumite seniorów i juniorów 17-18 lat kobiet i mężczyzna oraz kata kobiet i mężczyzn. Część Finałową Mistrzostw otworzył shihan Bogusław Jeremicz 5dan prezes Polskiej Federacji Kyokushin-kan Karate-do. Zmagania zawodników na macie urozmaicone zostały pokazami: Szkoły Tańca w Chełmie oraz najmłodszych ćwiczących w Chełminskim Klubie Kyokushinkan.

Eliminacje kata przebiegły w dwóch turach, które wyłoniły pięciu finalistów prezentujących przygotowane kata w części finałowej. W tym roku było widać znaczny postęp w wykonaniu i zrozumieniu poszczególnych form kata.

W konkurencji kumite na Mistrzostwach stawiło się kilkunastu znaczących zawodników, między innymi mistrzowie europy jak i czołowi zawodnicy z zaprzyjaźnionych federacji IFK oraz Shinkyokushin, dlatego też sam turniej stał na bardzo wysokim poziomie. Bardzo miłą niespodziankę sprawili debiutanci do niedawna startujący jako juniorzy co daje dużą nadzieję na przyszłość. Walki prowadzone były w znacznej części czysto pod względem technicznym co jest wyraźnym efektem szkoleń prowadzonych przez federację.

Nasz klubu reprezentowało czworo zawodników. W konkurencji kumite juniorów 17-18 lat nasz klub reprezentowali Justyna Rybczyńska, która zajęła 3 miejsce w swojej kategorii wagowej oraz Krzysztof Majchrzak, który uplasował się na 6 miejscu natomiast w kata reprezentowali nas Mateusz Więckowska, który zajął 5 lokatę oraz Radosław Napierała, który uplasował się na 8 pozycji.

Jednym z sędziów Mistrzostw był trener naszego klubu sensei Wiesław Więckowski 2 dan.