Kyokushin-kan Official Website

Kyokushin-kan Official Website

Kyokushin-kan EU Official Website

Kyokushin World Union Official Website

International Membership Information Page

Polska Strona Kyokushin-kan

Informacje o Kyokushin w Polsce - onekyokushin.pl

A A A

Obóz Letni Kyokushin-kan dla dzieci - Powidz 2010

Od 5 do 11 lipca 2010 roku 80 młodych karateków z Turku, Władysławowa, Tuliszkowa, Grzymiszewa oraz Konina szkoliło i bawiło się na obozie rekreacyjno - sportowym Kyokushin-kan Karate w Powidzu. Zajęcia prowadzili instruktorzy Dariusz Jasiakiewicz 4 dan, Maciej Kowalczyk 2 dan, Wisław Więckowski 2 dan, Sebastian Szewczyk 1 dan i sempai Kamil Więcławek.

Uczestnicy obozu zostali podzieleni na grupy, w których trenowali kihon, kata i elementy walki z wykorzystaniem sprzętu sportowego oraz „sprzętu” jaki dała nam natura – drzewa, pagórki, wzniesienia, jezioro z krystalicznie czystą wodą i wiele innych. Nadmienić trzeba, że zajęcia były prowadzone w nie tylko zakresie karate kyokushin ale również w zakresie modnego ostnio kickboxingu oraz K1.

Po ciężkich treningach był też czas na wypoczynek i kąpiele w super czystej wodzie jeziora powidzkiego. Jednym z punktów obozu był egzamin na stopnie szkoleniowe kyu. Ponadto obozowicze mieli możliwość udział w licznie organizowanych dyskotekach oraz innych atrakcjach jak ogniska, wieczorki taneczne, pokaz fajerwerków, turniej piłki nożnej, występ kabaretu „Masztalscy” czy koncert „Rafała Sekulska”. Nie zapomnianym elementem każdego obozu dla jego najmłodszych uczestników jak zwykle okazał się chrzest obozowy. Dodatkowo dzięki organizatorom obozu czyli Klubowi Sportów i Sztuk Walk w Turku każdy uczestnik otrzymał upominki obozowe. Za co serdecznie im dziękujemy.