Kyokushin-kan Official Website

Kyokushin-kan Official Website

Kyokushin-kan EU Official Website

Kyokushin World Union Official Website

International Membership Information Page

Polska Strona Kyokushin-kan

Informacje o Kyokushin w Polsce - onekyokushin.pl

A A A

OSU! Czy dziś jest rozruch? – Dźwirzyno 2011

Wszystko, co dobre musi się kiedyś skończyć. I tak też było w przypadku Obozu Karate Kyokushin-Kan dla dzieci i młodzieży w Dźwirzynie nad morzem.

Od 25 do 31 lipca 2011 roku 50 młodych karateków z Konina, Goliny, Zagórowa oraz Czaplinka uczestniczyło w Letnim Obozie Karate zorganizowanym wspólnie z ośrodkiem Kyokushin-Kan Karate w Czaplinku.

Głównym instruktorem obozu jak i gościem specjalnym był Shihan Brandon Denito 6 dan ze Szwecji. Zajęcia prowadzone były w grupach, którymi opiekowali się Sensei Wiesław Więckowski, Sensei Marek Aleszko oraz Mateusz Więckowski i Radosław Napierała. Na słowa uznania i ogromne podziękowania zasługują w tym miejscu takie osoby jak Renata Aleszko, Weronika Więckowska, Zdzisława Więckowska, Urszula Napierała oraz Małgorzata Matuszak, które pomagały w opiece nad młodymi samurajami oraz dzielnie ich wspierały w trudnych chwilach.

Każda grupa w zależności od stopnia zaawansowania ćwiczyła elementy kihon, kata oraz elementy kumite nie tylko w zakresie karate Kyokushin, ale również w zakresie K1 oraz kickboxingu. Dodatkowo wieczorem były przeprowadzone treningu samoobrony, w których mógł uczestniczyć każdy zainteresowany. Lecz największym wyzwaniem dla młodych karateków na pewno były dwa treningi. Pierwszy to treningi nocny, gdy wszyscy zostali wyrwani ze snu około 2 w nocy i w całkowitej ciemności wykonywali elementy kihon. Drugi to trening w morzu gdzie młodzi adepci walczyli nie tylko ze sobą, ale z morzem.

Wieczorami każdy zmęczony karateka mógł wypocząć oraz spokojnie podsumować każdy dzień przy organizowanym grillu. Dodatkowo dla chętnych wieczorami była możliwość spróbowania swoich sił w karaoke.

Ale jak wiadomo nie tylko treningami się żyje, dlatego młodzież jak i dzieci miały możliwość oddani się szalonej zabawie w parku wodnym bądź zabawie na dmuchanych zamkach oraz kładach i trampolinach w Kołobrzegu. Oczywiście jak tylko pozwalała pogoda wszyscy bez wyjątku oddawali się kąpielą słonecznym, ale przede wszystkim morskim. Natomiast starsi uczestniczy obozu mogli zobaczyć oraz wysłuchać pojedynku DJ-ów odbywającego się przez 3 wieczory na przystani w Dźwirzynie.

Na koniec obozu odbył się jak zwykle chrzest na samuraja, musiał przejść go każdy uczestnik obozu, który jest na nim poraz pierwszy. Dodatkowo dla osób chętnych oraz przygotowanych technicznie odbył się egzamin na stopnie szkoleniowe kyu, który przeprowadził, Shihan Brandon Denito.

Każdy uczestnik obozu otrzymał pamiątkową koszulkę oraz dyplom, który na pewno będzie mu miło przypominać o czasie spędzonym na obozie w Dźwirzynie nad morzem.