Kyokushin-kan Official Website

Kyokushin-kan Official Website

Kyokushin-kan EU Official Website

Kyokushin World Union Official Website

International Membership Information Page

Polska Strona Kyokushin-kan

Informacje o Kyokushin w Polsce - onekyokushin.pl

A A A

Pokaz Karate 3 - Piknik Rodzinny - Konin 2010

W sobotę 22 maja podczas pikniku rodzinnego w Koninie przy Gimnazjum Salezjańskim, nasz klub zaprezentował pokaz karate, który poprowadził sensei Wiesław Więckowski 2 DAN.

W pokazie zaprezentowane zostały podstawowe techniki z zakresu kihon w pozycji sanchin oraz fudo dachi.

Następnie zaprezentowane zostały ćwiczenia na tarczach wykonane między innymi przez Justynę Rybczyńską, Grzegorza Majchrzaka, Alicję Rybczyńską oraz Krzysztofa Majchrzaka i Macieja Rybczyńskiego, by w końcu pokazać realną walkę w parach, którą zaprezentowali Paweł Stasiak z Radosławem Napierała (formuła knockdown karate) oraz Jakub Dąbrowski z Sebastianem Bąkiem (formuła budo karate z uderzeniami ręką na głowę w rękawicach).

Po emocjach związanych z walkami nadszedł czas na kata, które zaprezentowali Radosław Napierała wykonujący V Pinan oraz sensei Wiesław Więckowski, który wykonał Oshiro No Kon czyli kata z kijem „bo”.

Po zaprezentowaniu form walki zostało przeprowadzone tameshiwari (łamanie przedmiotów). Zaprezentowane zostały techniki ręczne oraz i nożne. Jednak największe wrażenie na wszystkich zrobiło wykonanie tameshiwari przez sensei Wiesława Więckowskiego, który złamał głową 4 bloki betonowe.

Cały pokaz cieszył się dużym zainteresowaniem i został nagrodzony dużymi oklaskami. Mamy nadzieję, że dzięki temu przybliżyliśmy innym sztukę walki jaką jest Karate Kyokushin-kan.

OSU!!!