Kyokushin-kan Official Website

Kyokushin-kan Official Website

Kyokushin-kan EU Official Website

Kyokushin World Union Official Website

International Membership Information Page

Polska Strona Kyokushin-kan

Informacje o Kyokushin w Polsce - onekyokushin.pl

A A A

Pokaz Karate 6 - Żegnaj LATO na Rok - Konin 2010

W sobotę 04 września podczas pikniku rodzinnego w Koninie zorganizowanego z okazji zakończenia lata na osiedlu Chorzeń, nasz klub miał kolejną okazję przeprowadzenia pokazu karate, który poprowadził sensei Wiesław Więckowski 2 DAN.

W pokazie zaprezentowane zostały podstawowe techniki z zakresu kihon w pozycji sanchin oraz kumite.

Następnie zaprezentowane zostały ćwiczenia na tarczach wykonane między innymi przez Justynę Rybczyńską, Alicję Rybczyńską oraz Macieja Rybczyńskiego by w końcu pokazać realną walkę w parach, którą zaprezentowali Mateusz Więckowski oraz Grzegorz Majchrzak (formuła knockdown karate) oraz Krzysztof Majchrzak z Pawłem Stasiakiem (formuła budo karate z uderzeniami ręką na głowę w rękawicach).

Po emocjach związanych z walkami nadszedł czas na kata, które zaprezentował sensei Wiesław Więckowski, który wykonał Oshiro No Kon czyli kata z kijem „bo”.

Po zaprezentowaniu form walki oraz kata zostało przeprowadzone tameshiwari (łamanie przedmiotów). Zaprezentowane zostały techniki ręczne oraz nożne wykonane przez sensei Wiesława Więckowskiego oraz sempai Mateusza Więckowskiego i Pawła Stasiaka. Jednak największe wrażenie na wszystkich zrobiło jak zwykle wykonanie tameshiwari przez sensei Wiesława Więckowskiego, który złamał głową 2 bloki betonowe oraz 4 płonące bloki krawędzią dłoni.

Cały pokaz cieszył się dużym zainteresowaniem i został nagrodzony dużymi oklaskami. Mamy nadzieję, że dzięki temu przybliżyliśmy innym sztukę walki jaką jest Karate Kyokushin-kan.

OSU!!!