Kyokushin-kan Official Website

Kyokushin-kan Official Website

Kyokushin-kan EU Official Website

Kyokushin World Union Official Website

International Membership Information Page

Polska Strona Kyokushin-kan

Informacje o Kyokushin w Polsce - onekyokushin.pl

A A A

Pokaz Karate 8 - VII Mistrzostwa Polski Amatorów w siłowaniu na ręce - Stare Miasto 2010
W niedziele 31 października podczas VII Mistrzostw Polski Amatorów w siłowaniu na ręce - DEBIUTY 2010, nasz klub zaprezentował pokaz karate, który poprowadził sensei Wiesław Więckowski 2 DAN.

W pokazie zaprezentowane zostały podstawowe techniki z zakresu kihon.

Następnie zaprezentowane zostały ćwiczenia na tarczach wykonane między innymi przez Justynę Rybczyńską, Sebastian Bąk i Macieja Rybczyńskiego, by w końcu pokazać realną walkę w parach, którą zaprezentowali Grzegorz Majchrzak z Radosławem Napierała (formuła knockdown karate) oraz Jakub Dąbrowski z Krystianem Kołodziejczakiem (formuła budo karate z uderzeniami ręką na głowę w rękawicach).

Po emocjach związanych z walkami nadszedł czas na kata, które zaprezentowali Radosław Napierała wykonujący V Pinan oraz sensei Wiesław Więckowski, który wykonał Tensho podczas którego został przeprowadzone tamashiwari polegające na złamaniu dwóch drewnianych belek o brzuch i udo sensei Więckowskiego.

Po zaprezentowaniu form walki i kata zostało przeprowadzone jeszcze jedno tamashiwari , które wykonał Jakub Dąbrowski łamiąc uderzeniem nożnym mawashi geri gedan dwie drewniane belki.

Cały pokaz cieszył się dużym zainteresowaniem i został nagrodzony dużymi oklaskami. Mamy nadzieję, że dzięki temu przybliżyliśmy innym sztukę walki jaką jest Karate Kyokushin-kan.

OSU!!!