Kyokushin-kan Official Website

Kyokushin-kan Official Website

Kyokushin-kan EU Official Website

Kyokushin World Union Official Website

International Membership Information Page

Polska Strona Kyokushin-kan

Informacje o Kyokushin w Polsce - onekyokushin.pl

A A A

Pokaz Karate dla OREW - Michalinów Oleśnicki 2011

Pokaz Karate dla Ośrodka Rehabilitacyjno – Edukacyjno - Wychowawczego w Michalinowie Oleśnickim na długo zostanie nam wszystkim w pamięci. Nie każdy zwraca uwagę na osoby inne niż my wszyscy zarówno pod względem fizycznym jak i umysłowym. Dlatego cieszymy się z możliwości zaprezentowania sztuki karate oraz zaprzyjaźnienia się dziećmi i młodzieżą z OREW.

Cały pokaz powstał z inicjatywy dyrektor ośrodka pani Marioli Trybuś. To dzięki jej zainteresowaniu tym, co robimy mogliśmy zaprezentować swoje umiejętności oraz przybliżyć troszeczkę kulturę dalekiego wschodu.

Podczas pokazu zaprezentowane zostały podstawowe elementy KIHON. Wykonane zostało KATA oraz przeprowadzone zostały dwie walki KUMITE. Ze względu na specyfikę pokazu ominięte zostało Tamashiwari, czyli łamanie ciężkich przedmiotów.

Dzieci oraz młodzież z ośrodka miała możliwość zobaczenia jak wygląda trening, na czym polega etykieta DOJO, ale przede wszystkim miały możliwość skromnego uczestnictwa w treningu Karate np. poprzez ćwiczenia na tarczach.

Po zakończeniu części praktycznej – technicznej pokazu, wszyscy mieli możliwość zadania nam pytań na interesujące ich tematy zarówno o przeprowadzonym treningu, jaki i o kulturze dalekiego wschodu (Japonii). Żadne pytanie nie zostało bez odpowiedzi, co zapewne wszystkich ucieszyło.

Cały pokaz został bardzo ciepło przyjęty i cieszył się dużym zainteresowaniem. Mamy nadzieję, że jeszcze nie raz zawitamy do ośrodka i będziemy mieli możliwość ćwiczenia z dziećmi oraz młodzieżą z OREW w Michalinowie Oleśnickim.

Pozdrawiamy wszystkich, OSU!!!