Polska Strona Kyokushin-kan

Informacje o Kyokushin w Polsce - onekyokushin.pl

A A A

Puchar Polski Turek - 2007

W dniu 10 listopada 2007 roku w Turku odbył się Puchar Polski Juniorów w kumite i kata. Na starcie stanęło 132 zawodników z 17 klubów z całej Polski w tym jeden klub z kyokushin Tezuka Grup. Organizatorem zawodów był Klub Sportów i Sztuk walk działający w Turku. Zawody otworzył Prezes Polskiej Federacji Kyokushin-kan Karate Bogusław Jeremicz 5 dan.

Poza wstępną rundą eliminacyjną w kata, poziom pozostałych zawodników i zawodniczek w kata i kumite stał na dobrym poziomie. Swój wysoki poziom zaznaczyli szczególnie finaliści Mistrzostw Polski z Konina co dowodzi, że nie osiedli na laurach tylko ciężko trenują. W kategori Kata drużynowo zwyciężył Turek przed Gdańskiem i Malanowem, a w konkurencji Kumite zwyciężył ośrodek z Mysłowic przed Turkiem i Gdańskiem.

Nasz klub spisał się nieźle zajmując 4 miejsce drużynowo w kata za sprawą Alicji Rybczyńskiej (2 miejsce kata dziewcząt do 10 lat), Justyny Rybczyńskiej (4 miejsce kata dziewcząt do lat 14), Macieja Rybczyńskiego (5 miejsce w kata chłopców do lat 14) oraz Arkadiusza Gwizda (2 miejsce kata chlopcłw do lat 16). Poza tym w kumite zdobyliśmy dwa brązowe medale: Maciej Rybczyński (kumite chłopców do lat 14) oraz Witold Bryl (kumite chłopców do lat 14 -55kg).

SERDECZNIE GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW !!!!