Polska Strona Kyokushin-kan

Informacje o Kyokushin w Polsce - onekyokushin.pl

A A A

Mistrzostwa Europy karate Kyokushin-kan - Berlin 19.03.2016

19 marca 2016r na dwóch matach w Berlinie odbył się turniej EURO-KAN czyli Mistrzostwa Europy karate Kyokushin-kan. Gospodarzem zawodów był Alexej Demanow, który stanął na wysokości zadania pod względem organizacyjnym. W mistrzostwach startowało 25 ośrodków z 13 państw Europy. Poziom zawodów był bardzo wysoki i według japońskich zasad, czyli bez ochrony na tułów. Było to dużą przeszkodą dla ekip Polski, które licznie zjawiły się na turnieju, bo z 5 ośrodków. W Polsce zawodnicy do 14 lat walczą w hogo, dlatego młodzi Polacy mieli problem z przestawieniem się na walkę bez ochraniaczy.

Nasz Klub był na zawodach rok temu w Berlinie dlatego pod tym względem się przygotowaliśmy, ale nie ustrzegliśmy się innych błędów, a zwłaszcza były efekty pochorobowe, i lekkie braki w kondycji po antybiotykach naszych awodników. Mimo to Nami Rzędziak wywalczył 3 miejsce do 13 lat. W kategorii do 17 lat przegrał w finale i i wrócił do domu jako Vicemistrz Europy Sebastian Rympel. Reszta ekipy z Konina wywalczyła miejsca od 5-8 co na turnieju takiej ragi jest dużym sukcesem. Pewnej „ocenie” podlegali również sędziowie i bardo ucieszył nas fakt, że Sensei Wiesława Więckowskiego wybrano do grona pięciu wybrańców sędziujących finały.