Kyokushin-kan Official Website

Kyokushin-kan Official Website

Kyokushin-kan EU Official Website

Kyokushin World Union Official Website

International Membership Information Page

Polska Strona Kyokushin-kan

Informacje o Kyokushin w Polsce - onekyokushin.pl

A A A

XIV Mistrzostwa Regionu Kujawsko – Pomorskiego Kyokushin Karate - Luty 2015

7 lutego 2015 w Bydgoszczy odbyły się XIV Mistrzostwa Regionu Kujawsko – Pomorskiego Kyokushin Karate. Honorowy patronat objął pan Prezydent Miasta Bydgoszcz Rafał Bruski.

W turnieju wystartowało 150 zawodników z 14 klubów. W zawodach wzięły udział kluby Kyokushin reprezentujące: Bydgoszcz, Czaplinek, Górę Kalwarię, Grodzisk Wielkopolski, Gubin, Inoworocław, Konin, Lipno, Nowy Tomyśl, Szczytno, Tuliszków, Zieloną Górę oraz bydgoską sekcję Shaolin Si Dju Su i Akademię Mieszanych Sztuk Walki z Wilkowic.
Sędzią głównym był sensei Daniel Gorczyca z Inowrocławia (3 DAN).
Sędziowali: shihan Krzysztof Dubiel, sensei: Eliasz Madej, Wiesław Więckowski, Mateusz Więckowski, Marek Aleszko, Tomasz Adamkiewicz, Bartosz Gazda, sempai Daniel Barałkiewicz, Robert Gęsicki.

Rywalizacja odbywała się w trzech konkurencjach: kata , kumite i grappling.
Rozegrano 49 kategorii wiekowo – wagowych.

Nasi zawodnicy wypadli bardzo dobrze mimo panującej grypy pojechaliśmy tylko w siedmioosobowym składzie, ale prawie każdy z naszych zawodników może mówić o swoim małym sukcesie.
Tomi Rzędziak powyżej 25kg do 8 lat wywalczył 2 miejsce, jego brat Nami w kat. 12-13 lat pow.45kg też drugie miejsce. wielką niespodziankę zrobiła Ola Paszek która w kat 12-13 lat pow 50 kg w grapplingu zdobyła drugie miejsce a w kumite trzecie .
W juniorach 16-17 lat do 60 kg klasą dla siebie był Szymon Płociennik który wygrał w kumite swoją kategorie zaś powyżej 60 kg zaskoczył Wiktor Karmowski który pierwszy raz był na macie a wywalczył trzecie miejsce. Nie zawiodł też sensei Mateusz Więckowski Który w kategorii Kata Senior był drugi i przegrał ze swoim odwiecznym rywalem Krzysztofem Szefnerem, mimo bardzo subiektywnej oceny sędziów.
Żal nam Piotrka Tomaszewskiego(do 8lat do 25kg) który nie wszedł do ćwierć finału mimo wspaniałej walki gdzie nie dał szans przeciwnikowi i ciągle go obkładał mimo to sędziowie zagłosowali na jego niekorzyść.