Kyokushin-kan Official Website

Kyokushin-kan Official Website

Kyokushin-kan EU Official Website

Kyokushin World Union Official Website

International Membership Information Page

Polska Strona Kyokushin-kan

Informacje o Kyokushin w Polsce - onekyokushin.pl

A A A

Archiwum aktualności rok 2008

 • Mistrzostwa Makroregionu Północnego - Chełmno 2008

  6 Grudnia 2008 r w hali sportowej Gimnazjum nr 1 w Chełmnie przy ul. Szkolnej 6 odbyły się Mistrzostwa Makroregionu Północnego Kyokushin-Kan Karate-Do. W zawodach wzięło udział ponad 100 zawodników z klubów z Polski Północnej oraz gościnnie z innych.
 • Mistrzostwa Europy Kyokushin-kan - Gdańsk 2008

  29 listopada w Hali MOSiR w Gdańsku przy ul. Kołobrzeskiej 61 odbyły się I Mistrzostwa Europy Juniorów Kyokushin-kan oraz turniej seniorów “Baltic Cup”. W zawodach wzięło udział łącznie 178 zawodników z 9 krajów Europy.
 • Mistrzostwa Makroregionu Zachodniego - Turek 2008

  W dniu 11.11.2008 roku w ramach obchodów Święta Niepodległości po raz trzynasty w Turku odbyły się ogólnopolskie zawody karate kontaktowego, tym razem “Mistrzostwa Makroregionu Zachodniego Kyokushin kan Karate PFKK”. Komitet organizacyjny zawodów stanowili Jan Kaźmierczak z Ochotniczej Straży Pożarnej w Turku oraz przedstawiciele Klubów Karate z Turku, Malanowa, Władysławowa, Tuliszkowa i Grzymiszewa w osobach sensei Sebastiana Szewczyka, Zbigniewa Nycka, Waldemara Opitz i Waldemara Mila oraz Dariusz Jasiakiewicz.
 • Mistrzostwa Polski Centralnej - Zduńska Wola 2008

  W dniu 18 października 2008 roku Zduńsko Wolski Klub Kyokushin Karate zorganizował i przeprowadził Mistrzostwa Okręgu Centralnego w kata. W zawodach wystartowało ponad 120 zawodników z 10 ośrodków sportowych kyokushinkan. Najlepszym zespołem okazała się reprezentacja z Turku, która wyprzedziła Malanów i Zduńską Wolę oraz Władysławów. Najlepsi zawodnicy otrzymali puchary, a pozostali zawodnicy pamiątkowe upominki i dyplomy.
 • Zgrupowanie instruktorskie - Grudziądz 2008

  W dniach 19-21 września, tym razem na obiektach MKS ‘Start’ w Grudziądzu odbyło się kolejne seminarium instruktorskie PFKK, w którym wzięło udział ponad 70 instruktorów z klubów kyokushin-kan. Powiat Turkowski reprezentowali Dariusz Jasiakiewicz, Zbigniew Nycek, Sebastian Szewczyk i Waldemar Mila.
 • Międzynarodowy obóz - Tuchola 2008

  Po raz szósty w Tucholi w dniach 5-10 sierpnia odbył się obóz letni kyokushinkan. W obozie wzięło udział 180 osób z klubów Polskiej Federacji Kyokushin-kan Karate-do oraz goście z Japonii - shihan Kunio Ishizawa oraz sempai Toshio Matsuzaki.
 • Letni obóz sportowy - Powidz 2008

  W miesiącu lipcu 2008 roku ponad 112 karateków z Turku (37), Tuliszkowa, Poznania, Władysławowa, Kalisza, Konina i Zduńskiej Woli szkoliło i bawiło się na obozie sportowym kyokushin-kan karate w Powidzu. Zajęcia prowadzili instruktorzy Dariusz Jasiakiewicz 3 dan, Wiesław Więckowski 2 dan, Maciej Kowalczyk 2 dan, Sebastian Szewczyk 1 dan i Tomasz Jeżyk 2 kyu. Zawodnicy zostali podzieleni na 5 grup, gdzie trenowali kihon, kata i elementy walki z wykorzystaniem tarcz sportowych do uderzeń.
 • IX Pucharu Wielkopolski Kyokushin-kan Karate-do

  W dniu 17 maja 2008 roku w hali sportowej we Władysławowie odbył się IX Puchar Wielkopolski Karate Kyokushin - tradycja Pucharu sięga lat 80-tych . Organizatorem i gospodarzem był sensei Sebastian Szewczyk 1 dan . Zawody rozegrano w konkurencji kumite i kata na dwóch matach . Łącznie w zwodach wystartowało 114 zawodników w kata i 86 w kumite z takich klubów jak Poznań, Kalisz, Konin, Zbiersk, Golina, Tuliszków , Malanów, Turek, Zduńska Wola, Olsztyn, Grudziądz, Głuszyca ( Tezuka), Stawiszyn, Wyszyna, Dobra. Sędzią głównym był sensei Dariusz Jasiakiewicz 3 dan.
 • Mistrzostwa Polski Juniorów PFKK - Gdańsk 2008

  W sobotę 12 kwietnia 2008 r. w Hali MOSiR w Gdańsku przy ul. Kołobrzeskiej 61 odbyły się kolejne Mistrzostwa Polski Juniorów Karate Kyokushin-kan PFKK. W mistrzostwach wzięło udział 171 zawodników z 20 klubów Polskiej Federacji Kyokushin-kan Karate-do.
 • Mistrzostwa Polski Seniorów PFKK - Łysomice 2008

  W sobotę 15 marca w Hali Sportowej w Łysomicach k/Torunia odbyły się V Mistrzostwa Polski Kyokushinkan PFKK. W zawodach wzięło udział ponad 80 zawodników zrzeszonych w 21 klubach PFKK. Mistrzostwa odbyły się w konkurencji seniorów kumite i kata oraz kumite juniorów 17-18 lat.
 • Mistrzostwa Wielkopolski - Malanów 2008

  W dniu 8 marca 2008r. odbyły się na sali bankietowej w restauracji “Hacjenda” Mistrzostwa Wielkopolski Karate Kyokushinkan, organizowane przez klub z Malanowa i współorganizowane przez Gminne Centrum Kultury i Sportu. Tym razem swój udział zgłosiły kluby z Poznania, Kalisza, Konina, Turku, Tuliszkowa, Władysławowa i Malanowa a także klub ze Zduńskiej Woli. Łącznie startowało aż 152 zawodników. Sędzią głównym był sensei Dariusz Jasiakiewicz 3 dan.
 • Mistrzostwa Śląska - Boronów 2008

  Dnia 2 marca w Boronowie odbyły się Mistrzostwa Śląska 2008.
 • Egzamin z shihan Bogusławem Jeremiczem 5 dan

  Dnia 29 lutego 2008 w naszym klubie odbył się egzamin na stopnie szkoleniowe kyu, który przeprowadził sam shihan Bogusław Jeremicz 5 dan.
 • VI Seminarium Kumite OPO Wałcz 2008

  W dniach 21-24 luty jużpo raz szósty odbyło się Seminarium Kumite w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Wałczu. Wzięło w nim udział aż 127 osób co napaja optymizmem bowiem co roku uczestników jest coraz więcej i świadczy o rozwoju naszej organizacji. Całość seminarium tak jak w latach ubiegłych poprowadził shihan Bogusław Jeremicz 5 dan.
 • Puchar Polski Kumite Juniorów- Konin 2008

  Dnia 16 lutego na sali gimnastycznej szkoły podstawowej nr 9 w Koninie odbył się Puchar Polski Kumite Juniorów, który zorganizował Regionalny Klub Karate Kyokushin z Konina pod przewodnictwem Wiesława Więckowskiego (2 dan). Sędzią głównym zawodów był sensei Dariusz Jasiakiewicz (3 dan). W zawodach brało udział 56 zawodników z 9 klubów reprezentujących województwa: Wielkopolskie, Łódzkie, Zachodnio Pomorskie, Kujawsko Pomorskie oraz Śląskie.