Kyokushin-kan Official Website

Kyokushin-kan Official Website

Kyokushin-kan EU Official Website

Kyokushin World Union Official Website

International Membership Information Page

Polska Strona Kyokushin-kan

Informacje o Kyokushin w Polsce - onekyokushin.pl

A A A

Egzamin - Turek 2009

Jak co roku od 30 lat w miesiącu styczniu Klub Sportów i Sztuk Walk w Turku był organizatorem kolejnego egzamin kyokushin karate na pasy szkoleniowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych z Turku, który odbył się w 8 stycznia. W egzaminie uczestniczyli zawodnicy z Malanowa, Władysławowa, Przykony, Tuliszkowa, Grzymiszewa, Kawęczyna oraz Dobrej. W tym roku egzamin był wyjątkowy gdyż na nowej hali stawiło się ponad 110 karateków chcących podnieść swoje kwalifikację w tej dyscyplinie sportu. Egzamin odbywał się pod ścisłym nadzorem Okręgowego Związku Karate w Poznaniu. W komisji egzaminacyjnej zasiedli sensei Dariusz Jasiakiewicz 3 dan- przewodniczący oraz członkowie sensei Wiesław Więckowski 2 dan, Zbigniew Nycek 2 dan, Waldemar Mila 1 dan, Sebastian Szewczyk 1 dan i Waldemar Mila 1 dan oraz sekretarz sempai Zbigniew Kroczewski 4 kyu.

Po przeprowadzonej rozgrzewce przez sensei Zbigniewa Nycka młodzi karatecy przystąpili do egzaminu zasadniczego na który składał się kichon czyli demonstracja technik podstawowych wykorzystywanych w zajęciach treningowych. Następnie obyła się część teoretyczna, gdzie zdający musieli opanować podstawową terminologię w języku Japońskim, czyli z kraju z którego pochodzi kyokushin karate. W dalszej części karatecy zademonstrowali techniki walki sportowe i system realnej samoobrony opartej na walce, która stosowana jest w japońskich oddziałach antyterrorystycznych. Ostatnia część egzaminu okazała się najtrudniejsza, gdyż zawodnicy kyokushin karate musieli stoczyć kilkanaście 2 minutowych walk w formule kontaktowej, wykazując się dużą odpornością na stres i ból oraz żelazną kondycją fizyczną.

Z uwagi na krótki okres między egzaminami spora grupa karateków była tylko uczestnikami egzaminu spełniając rolę sparing partnerów w kumite. Na wyróżnienie wśród zdających zasługuje Arkadiusz Gwizd , który pozytywnie przeszedł egzamin na brązowy pas ( 2 kyu ).