Kyokushin-kan Official Website

Kyokushin-kan Official Website

Kyokushin-kan EU Official Website

Kyokushin World Union Official Website

International Membership Information Page

Polska Strona Kyokushin-kan

Informacje o Kyokushin w Polsce - onekyokushin.pl

A A A

Archiwum aktualności rok 2009

 • Keiko Osame - Konin 2009

  W środę (30.12.2009) spotkaliśmy się jak zwykle na treningu. Tego wieczoru był to jednak inny trening, był on poświęcony na podsumowanie mijającego roku. Przypominaliśmy sobie najważniejsze osiągnięcia jak i te porażki by na przyszłość wyciągnąć z nich wnioski. Całość odbyła się w miłej atmosferze przy gorącym kubku i zimnych zakąskach.

  Wszystkim ćwiczącym w naszym Klubie jak i sympatykom sztuk walki życzymy by Nowy 2010 Rok przyniósł wytrwałość w treningu i dążeniu do wyznaczonych celów a także dużo sukcesów zarówno w życiu codziennym jak i sportowym.

  OSU!!!
 • Sportowe Zakończenie Roku - Konin 2009

  Tradycyjnie już u schyłku roku odbyła sportowa gala podsumowująca najważniejsze wydarzenia mijających 12 miesięcy. Tym razem z zaproszenia Prezydenta Kazimierza Pałasza skorzystało ponad 150 najlepszych w mieście sportowców, trenerów i działaczy. Właśnie oni oraz zaproszeni goście, kibice i opiekunowie najmłodszych sportowców wypełnili salę widowiskową Konińskiego Domu Kultury.
 • Turniej Choinkowy - Konin 2009

  Na zakończenie roku, dla najmłodszych zawodników naszego klubu, odbył się turniej choinkowy “O Sprawność Lwa”. Zawody miały formę toru przeszkód, który był coraz trudniejszy im starsi zawodnicy startowali. Zawodnicy musieli wykazać się sprytem, wytrzymałością, zwinnością oraz co było najważniejsze szybkością, bowiem wygrywali zawodnicy, którzy byli najszybsi w danej kategorii wiekowej. Cieszy bardzo wola walki oraz ambicja zawodników jakie wykazali w tych zawodach bowiem mamy nadzieje, że w późniejszym czasie przełoży się to w walce.
 • Mistrzostwa Polski Północnej Karate Kyokushinkan - Czaplinek 2009

  5 grudnia w Czaplinku odbyły się Mistrzostwa Polski Północnej Karate Kyokushinkan. W skromnej składzie reprezentacja konina wywalczyła sobie IV miejsce drużynowo w kumite zaraz za klubem z Grudziądza, Torunia i Chełmna.
 • Puchar Polski Juniorów - Turek 2009

  W dniu 7 listopada 2009 roku w Sali Ochotniczej Straży Pożarnej w Turku przy ulicy 3-go Maja odbył się Puchar Polski Juniorów Karate Kyokushinkan. Zawody odbywały się w konkurencjach kata i kumite. Organizatorem był Klub Sportów i Sztuk Walk w Turku pod przewodnictwem sensei Dariusza Jasiakiewicza 4 dan.
 • Seminarium instruktorskie - Wałcz 2009

  W dniach 16-18 października w OPO Wałcz odbyło się seminarium szkoleniowe przeznaczone dla instruktorów PFKK, w którym wzięło udział 60 uczestników. Tematem przewodnim seminarium była metodyka prowadzenia zajęć w grupach dziecięcych.
 • Mistrzostwa Świata Kyokushin Karate - Budapeszt 2009

  Otwarte Mistrzostwa Świata Karate Kyokushin odbyły się 2-4 października w Budapeszcie na Węgrzech. Na matach w Hali Widowiskowo-Sportowej Papp Laszlo Arena stanęło 420 zawodników z 57 krajów świata reprezentujących kilka organizacji karate związanych z postacią sosai Masutatsu Oyama.
 • Obóz Letni Kyokushin-kan - Tuchola 2009

  Po raz kolejny w Tucholi w dniach 4-9 sierpnia odbył się obóz letni kyokushinkan. W obozie wzięła udział duża liczba osób z klubów Polskiej Federacji Kyokushin-kan Karate-do oraz goście z Japonii - shihan Kunio Ishizawa 5 dan, mistrz Japonii sempai Yusuke Fuji 2 dan oraz sempai Toshio Matsuzaki 1 dan.
 • Obóz Letni dla dzieci Kyokushin-kan - Powidz 2009

  Od 6 do 12 lipca 2009 roku 100 karateków z Poznania, Tuliszkowa, Turku, Władysławowa, Kalisza, Konina i Zduńskiej Woli szkoliło i bawiło się na obozie rekreacyjno - sportowym Kyokushin-kan Karate w Powidzu. Zajęcia prowadzili instruktorzy Dariusz Jasiakiewicz 4 dan, Maciej Kowalczyk 2 dan, Wiesław Więckowski 2 dan, Sebastian Szewczyk 1 dan, Mateusz Więckowski 1 kyu, Tomasz Jeżyk 1 kyu i Natasza Kowalczyk 3 kyu.
 • Mistrzostwa Wielkopolski w Kumite - Tuliszków 2009

  6 czerwca 2009 roku w Tuliszkowie odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski Kyokushin Karate w Kumite. Na starcie stanęło 85 zawodników z 14 ośrodków Karate Kyokushin-kan z terenu Wielkopolski. Zawody otworzył Burmistrz Miasta i Gminy Tuliszków Grzegorz Ciesielski. Sędzią głównym zawodów był sensei Dariusz Jasiakiewicz 4 dan.
 • Oyama Cup - Świnoujście 2009

  W dniu 16 maja odbył się II MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ SZTUK WALKI OYAMA CUP pod patronatem Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego Witolda Jabłońskiego. Zawody odbyły się na sali Gimnazjum Publicznego nr 1 przy ul. W. Witosa 12. W zawodach wzięło udział 161 zawodników z 16 klubów z Polski i Niemiec. Dla przypomnienia w ubiegłym roku było około 80 zawodników.
 • Mistrzostwa Polski Juniorów PFKK - Wąbrzeźno 2009

  W sobotę 25 kwietnia w Hali Sportowej Gimnazjum nr 1 w Wąbrzeźnie zostały rozegrane Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 18 Polskiej Federacji Kyokushin-kan Karate-do. Organizatorem Mistrzostw był MKS UNIA Wąbrzeźno Kyokushin-kan Karate-do kierowany przez sempai Krzysztofa Sosnówkę 1dan.
 • Mistrzostwa Polski Seniorów PFKK - Radom 2009

  W sobotę 4 kwietnia w Hali Sportowej Politechniki Radomskiej odbyły się VI Mistrzostwa Polski Seniorów Kyokushinkan zorganizowane przez Radomski Klub Kyokushinkan Karate kierowany przez sensei Pawła Żłobeckiego 2dan. W turnieju wzięli udział zawodnicy zrzeszeni w klubach PFKK. Mistrzostwa odbyły się w dwóch konkurencjach: kumite i kata kobiet i mężczyzn.
 • Ogólnopolski Turniej Kyokushin-kan - Konin 2009

  Dnia 7 marca na sali gimnastycznej szkoły podstawowej nr 9 w Koninie odbył się Ogólnopolski Turniej Kyokushin-kan Karate-do, który zorganizował Regionalny Klub Karate Kyokushin z Konina pod przewodnictwem Wiesława Więckowskiego (2 dan).
 • Seminarium Kumite - Wałcz 2009

  Ponad 170 uczestników wzięło udział w VII Seminarium Kumite w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Wałczu w dniach 26 luty - 1 marca. W tym roku w seminarium wzięli udział zaproszeni przez shihan Bogusława Jeremicza specjalni goście : shihan Masahiro Kaneko 5 dan v-ce dyrektor techniczny Kyokushin-kan International oraz trener kadry Japonii, shihan Kunio Ishizawa 5 dan ( mistrz Iken ), sempai Yusuke Fujii 2 dan Mistrz Japonii oraz sempai Yusuke Nakagawa i sempai Toshio Matsuzaki, który pełnił również funkcję tłumacza.
 • Egzamin - Turek 2009

  Jak co roku od 30 lat w miesiącu styczniu Klub Sportów i Sztuk Walk w Turku był organizatorem kolejnego egzamin kyokushin karate na pasy szkoleniowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych z Turku, który odbył się w 8 stycznia