Kyokushin-kan Official Website

Kyokushin-kan Official Website

Kyokushin-kan EU Official Website

Kyokushin World Union Official Website

International Membership Information Page

Polska Strona Kyokushin-kan

Informacje o Kyokushin w Polsce - onekyokushin.pl

A A A

Mistrzostwa Polski Seniorów PFKK - Radom 2009

W sobotę 4 kwietnia w Hali Sportowej Politechniki Radomskiej odbyły się VI Mistrzostwa Polski Seniorów Kyokushinkan zorganizowane przez Radomski Klub Kyokushinkan Karate kierowany przez sensei Pawła Żłobeckiego 2dan. W turnieju wzięli udział zawodnicy zrzeszeni w klubach PFKK. Mistrzostwa odbyły się w dwóch konkurencjach: kumite i kata kobiet i mężczyzn. Część Finałową Mistrzostw otworzył shihan Bogusław Jeremicz 5dan prezes Polskiej Federacji Kyokushin-kan Karate-do oraz Paweł Nowakowski prezes Radomskiego Klubu Kyokushinkan Karate. Zmagania zawodników na macie urozmaicone zostały pokazami: Szkoły Tańca "Rockstep", najmłodszych ćwiczących w Radomskim Klubie Kyokushinkan Karate oraz Szkoły Sztuki Walki Mieczem Iado i Jodo.

Eliminacje kata przebiegły w dwóch turach, które wyłoniły trzech finalistów prezentujących przygotowane kata w części finałowej. W tym roku było widać znaczny postęp w wykonaniu i zrozumieniu poszczególnych form kata.

W konkurencji kumite na Mistrzostwach nie stawiło się kilku znaczących zawodników, niemniej sam turniej stał na dobrym poziomie. Bardzo miłą niespodziankę sprawili debiutanci do niedawna startujący jako juniorzy co daje dużą nadzieję na przyszłość. Walki prowadzone były w znacznej części czysto pod względem technicznym co jest wyraźnym efektem szkoleń prowadzonych przez federację.

Z naszego klubu reprezentowało nas dwoje uczestników. Weronika Więckowska 2 kyu była 4 w kata kobiet i 4 w kumite w wadze powyżej 60 kg oraz Mateusz Więckowski 1kyu, który był 4 w konkurencji kata mężczyzn.

Jednym z sędziów był Wiesław Więckowski 2 dan.