Kyokushin-kan Official Website

Kyokushin-kan Official Website

Kyokushin-kan EU Official Website

Kyokushin World Union Official Website

International Membership Information Page

Polska Strona Kyokushin-kan

Informacje o Kyokushin w Polsce - onekyokushin.pl

A A A

Obóz Letni dla dzieci Kyokushin-kan - Powidz 2009

Od 6 do 12 lipca 2009 roku 100 karateków z Poznania, Tuliszkowa, Turku, Władysławowa, Kalisza, Konina i Zduńskiej Woli szkoliło i bawiło się na obozie rekreacyjno - sportowym Kyokushin-kan Karate w Powidzu. Zajęcia prowadzili instruktorzy Dariusz Jasiakiewicz 4 dan, Maciej Kowalczyk 2 dan, Wiesław Więckowski 2 dan, Sebastian Szewczyk 1 dan, Mateusz Więckowski 1 kyu, Tomasz Jeżyk 1 kyu i Natasza Kowalczyk 3 kyu. Zawodnicy zostali podzieleni na 6 grup, w których trenowali kihon, kata i elementy walki z wykorzystaniem sprzętu sportowego oraz „sprzętu” jaki dała nam natura – drzewa, pagórki, wzniesienia, jezioro z krystalicznie czystą wodą i wiele innych.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia THAI-BOXINGU i SAMOBRONY z wykorzystaniem najnowszych technik sportowych i realnej obrony. Treningi odbywały się w dużej, przestrzennej sali sportowej, która była do naszej dyspozycji 24 godziny na dobę oraz jeśli tylko pogoda pozwalała na świeżym powietrzu.

Po ciężkich treningach był też czas na wypoczynek i kąpiele w super czystej wodzie jeziora powidzkiego. Jednym z punktów obozu był egzamin na stopnie szkoleniowe kyu. Ponadto część uczestników obozu wzięła udział z okazji Dni Powidza w biegach ulicznych, konkursach artystycznych i sprawnościowych zajmując czołowe miejsca i zdobywając medale. Na zakończenie obozu organizatorzy zapewnili udział w koncercie disco polo zespołu Classic oraz w koncercie zespołu Sweet Reggae. Wieczorami wszyscy uczestniczyli w Karaoke połączonym z dyskoteką.