Kyokushin-kan Official Website

Kyokushin-kan Official Website

Kyokushin-kan EU Official Website

Kyokushin World Union Official Website

International Membership Information Page

Polska Strona Kyokushin-kan

Informacje o Kyokushin w Polsce - onekyokushin.pl

A A A

Obóz Letni Kyokushin-kan - Tuchola 2009

Po raz siódmy w Tucholi w dniach 4-9 sierpnia 2009 roku odbył się obóz letni Kyokushinkan. W obozie wzięło udział 180 osób z klubów Polskiej Federacji Kyokushin-kan Karate-do oraz goście z Japonii - shihan Kunio Ishizawa 5 dan, mistrz Japonii sempai Yusuke Fuji 2 dan oraz sempai Toshio Matsuzaki 1 dan.

Jak co roku zajęcia w czasie obozu odbywały się w grupach według stopni zaawansowania oraz w zależności od opanowania materiału technicznego.

Zajęcia w grupach prowadzili shihan Kunio Ishizawa 5 dan, shihan Bogusław Jeremicz 5 dan, sensei Artur Wilento 4 dan, sensei Dariusz Jasiakiewicz 4 dan.

Myślą przewodnią obozu było skoncentrowanie się na jakości wykonywanych technik, a nie nad ich ilością. Zajęcia odbywały się 4 razy dziennie. Każdy dzień rozpoczynał się rozruchem o godz. 7.00 z elementami Iken.

Podział na grupy stworzył możliwość doskonalenia znanych już metod treningowych oraz poznania nowych. W tym roku również doskonalono techniki z wykorzystaniem kija - Bo. Wielu uczestników uczyło się podstaw posługiwania sie Bo, od nauki kata Oshiro-no-kon po kata Shushi-no-kon włącznie. Pozostałe grupy miały okazję powtórzenia wszystkich Pinan oraz Naifanchin. Jedną z istotnych metod treningowych nauczanych podczas obozu było doskonalenie poruszania się w walce - Unsoku jako jednej z metod doskonalenia walki realnej.

Z konińskiego klubu w obozie wzięło udział troje uczestników : Więckowski Wiesław 2 dan, Więckowski Mateusz 1 kyu oraz Więckowska Weronika 2 kyu.