Polska Strona Kyokushin-kan

Informacje o Kyokushin w Polsce - onekyokushin.pl

A A A

Ogólnopolski Turniej Kyokushin-kan - Konin 2009

Dnia 7marca na sali gimnastycznej szkoły podstawowej nr 9 w Koninie odbył się Ogólnopolski Turniej Kyokushin-kan Karate-do, który zorganizował Regionalny Klub Karate Kyokushin z Konina pod przewodnictwem Wiesława Więckowskiego (2 dan).

W zawodach brało udział 66 zawodników z 10 klubów z całej Polski.

W drużynowej klasyfikacji zajęliśmy 1 miejsce,a za nami uplasowali się zawodnicy z Inowrocławia i Polkowic. Złoto zawdzięczamy dzięki bardzo dobrej postawie naszych zawodników . Na wyróżnienie zasługuje Maciej Rybczyński, który stoczył wspaniałą walkę i choć przegrał, dla kibiców był wygranym. Na pochwały zasługują bracia Grzegorz i Krzysztof Majchrzakowie oraz Paweł Stasiak, są to młodzi stażem zawodnicy lecz nie brakło im ambicji i determinacji w swoich pojedynkach. Nie można pominąć Jakuba Dąbrowskiego i Mariusza Piaseckiego, którzy stoczyli bratobójczą walkę o pierwsze miejsce. W finałach kategorii 16-17 lat trzecie miejsce zajął Arkadiusz Gwizd. Trzeba wspomnieć o dziewczynach z naszego klubu, Justyna Rybczyńska w kategorii 16-17 lat zdobyła drugie miejsce.

W konkurencji kata open Mateusz Więckowski zdobył srebro ,a Weronika Więckowska zdobyła brąz.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z postawy naszych zawodników, którzy pokazali charakter podczas tych zawodów co daje nam optymistycznie spojrzenie w niedaleką przyszłość .

Bardzo wszystkim dziękujemy za pomoc w zorganizowaniu zawodów. OSU !!!