Kyokushin-kan Official Website

Kyokushin-kan Official Website

Kyokushin-kan EU Official Website

Kyokushin World Union Official Website

International Membership Information Page

Polska Strona Kyokushin-kan

Informacje o Kyokushin w Polsce - onekyokushin.pl

A A A

Pokaz Karate 1 - Majówka w Izabelinie - Izabelin 2010

W niedzielę 2 maja podczas wielkiej majówki w miejscowości Izabelin, nasz klub zaprezentował pokaz karate, który pod nieobecność sensei Wiesława Więckowskiego poprowadził sempai Mateusz Więckowski.

W pokazie zaprezentowane zostały podstawowe techniki z zakresu kihon w pozycjach sanchin jak i kokutsu.

Następnie zaprezentowane zostało kata V pinan, którego wykonali Mateusz Więckowski, Weronika Więckowska, Krystian Kołodziejczak oraz Radosław Napierała.

Po prezentacji kata przyszedł czas, na kumite. Na początek zaprezentowane zostały ćwiczenia na tarczach wykonane między innymi przez Justynę Rybczyńską i Grzegorza Majchrzaka, by w końcu pokazać realną walkę w parach, którą zaprezentowali Krystian Kołodziejczak z Radosławem Napierała (formuła knockdown karate) oraz Maciej Rybczyński z Sebastianem Bąkiem (formuła budo karate w kaskach i rękawicach).

Po zaprezentowaniu form walki zostało przeprowadzone tameshiwari (łamanie przedmiotów). W pierwszej kolejności zaprezentował się Mateusz Więckowski, na którym podczas wykonywania tensho kata zostały złamane drewniane bale (jedna na udzie, druga na ramieniu oraz trzecia na brzuchu), następnie najmłodsza, ale już doświadczona adeptka karate Alicja Rybczyńska oraz starsi adepci zaprezentowali klasyczne tameshiwari łamiąc betonowe bloczki różnymi technikami ręcznymi.

Cały pokaz cieszył się dużym zainteresowaniem i został nagrodzony dużymi oklaskami. Mamy nadzieję, że dzięki temu przybliżyliśmy innym sztukę karate.