Kyokushin-kan Official Website

Kyokushin-kan Official Website

Kyokushin-kan EU Official Website

Kyokushin World Union Official Website

International Membership Information Page

Polska Strona Kyokushin-kan

Informacje o Kyokushin w Polsce - onekyokushin.pl

A A A

Archiwum aktualności rok 2010

 • Keiko Osame - Konin 2010

  W czwartek (23.12.2010) spotkaliśmy się jak zwykle na treningu. Tego wieczoru był to jednak inny trening, był on poświęcony na podsumowanie mijającego roku. Przypominaliśmy sobie najważniejsze osiągnięcia jak i te porażki by na przyszłość wyciągnąć z nich wnioski. Całość odbyła się w miłej atmosferze przy gorącym kubku oraz zimnych zakąskach.

  Wszystkim ćwiczącym w naszym Klubie jak i sympatykom sztuk walki życzymy Zdrowych, Spokojnych i Wesołych Świąt Bożego Narodzenia oraz by Nowy 2011 Rok przyniósł wytrwałość w treningu i dążeniu do wyznaczonych celów a także dużo sukcesów zarówno w życiu codziennym jak i sportowym.

  OSU!!!
 • VII Otwarte Mistrzostwa Rosji Juniorów Kyokushin-kan - Moskwa 2010

  W dniach 11-12 grudnia odbyły się VII Otwarte Mistrzostwa Rosji Juniorów Kyokushin-kan. Zapraszamy wszystkich do obejrzenia krótkiej relacji wideo z tych Mistrzostw.
 • Sportowe Zakończenie Roku - Konin 2010

  Tradycyjnie już u schyłku roku odbyła sportowa gala podsumowująca najważniejsze wydarzenia mijających 12 miesięcy. Tym razem odbyła się ona w mikołajki tj. 06 grudnia z zaproszenia Prezydenta Kazimierza Pałasza skorzystało ponad 150 najlepszych w mieście sportowców, trenerów i działaczy. Właśnie oni oraz zaproszeni goście, kibice i opiekunowie najmłodszych sportowców wypełnili salę widowiskową Konińskiego Domu Kultury.
 • YouTube news vol. 3 - Japonia 2010

  Zapraszamy do obejrzenia najnowszych informacji filmowych z Honbu Dojo w Japonii.
 • XV Mikołajkowy Turniej Karate Kyokushin-Kan - Połczyn Zdrój 2010

  Aż 17 medali, w tym 10 złotych zdobyli zawodnicy naszego klubu w "XV Mikołajkowym Turnieju Karate Kyokushin Kan woj. Zachodnio Pomorskiego", który odbył sie 5.12.2010r. w Połczynie Zdroju. W turnieju wzięło udział 12 zawodników z naszego klubu oraz 4 sędziów...
 • 8 Otwarte Mistrzostwa Japoni Karate Kyokushin-Kan - Japonia 2010

  21 listopada w niedzielę odbyły 8 Otwarte Mistrzostwa Japonii w Karate Kyokushin-Kan
 • Mistrzostwa Polski Juniorów - Nowa Ruda 2010

  Tegoroczne Mistrzostwa Polski Juniorów Karate Kyokushin-Kan odbyły się w dniach 19-21 listopada w Nowej Rudzie. Nasz klub w skromnej, ale bardzo zmotywowanej trzyosobowej reprezentacji również brał udział w tych zmaganiach.
 • Weekendowe warsztaty Karate Kyokushin z Shihan Brandon Denito

  Zakończyła się prawie tygodniowa wizyta Shihan Brandon Denito (6 dan - Szwecja) w Koninie. Zapraszamy do zapoznania się z krótką relacją z tego wydarzenia.
 • Mistrzostwa Europy - Warna, Bułgaria 2010

  III Otwarte Mistrzostwa Europy Kyokushin-kan w tym roku odbyłu się w miejscowości Warna na Bułgarii 23 października. W mistrzostwach wzięło udział blisko 130 zawodników z terenu całej Europy (łącznie z 16 państw).
 • Pokaz Karate 8 - VII Mistrzostwa Polski Amatorów w siłowaniu na ręce - Stare Miasto 2010

  W niedziele 31 października podczas VII Mistrzostw Polski Amatorów w siłowaniu na ręce - DEBIUTY 2010, nasz klub zaprezentował pokaz karate, który poprowadził sensei Wiesław Więckowski 2 DAN.
 • Pokaz Karate 7 - Żegnaj LATO na Rok - Stary Konin 2010

  W niedzielę 12 września podczas festynu rodzinnego w Starym Koninie (Park im. Fryderyka Chopina) zorganizowanego z okazji zakończenia lata, nasz klub zaprezentował pokaz karate, który poprowadził sensei Wiesław Więckowski 2 DAN.
 • Nowa sekcja klubu w Starym Mieście – Stare Miasto 2010

  Miło nam poinformować, że z dniem 09.09.2010r. powstała nowa sekcja naszego klubu w Starym Mieści.

  Treningi w tej sekcji odbywać się będą w każdy czwartek od godziny 18.00 do 19.00 na sali gimnastycznej w Gimnazjum im. Kard. Stefana Wyszyńskiego, ul. Kasztanowa 1, 62-571 Stare Miasto.
 • Nowa sekcja klubu w Zagórowie – Zagórów 2010

  Miło nam poinformować, że z dniem 08.09.2010r. powstała nowa sekcja naszego klubu w Zagórowie.

  Treningi w tej sekcji odbywać się będą w każdy czwartek od godziny 16.00 do 17.00 na sali gimnastycznej w Gimnazjum im. Królowej Jadwigi w Zagórowie, Plac Szkolny 1, 62-410 Zagórów.
 • Pokaz Karate 6 - Żegnaj LATO na Rok - Konin 2010

  W sobotę 04 września podczas pikniku rodzinnego w Koninie zorganizowanego z okazji zakończenia lata na osiedlu Chorzeń, nasz klub miał kolejną okazję przeprowadzenia pokazu karate, który poprowadził sensei Wiesław Więckowski 2 DAN.
 • Pokaz Karate 5 - Feta na zakończenie lata - Konin 2010

  Pożegnanie lata na konińskim amfiteatrze przyciągnęło wielu mieszkańców Konina. Wśród wielu niedzielnych atrakcji nie zabrakło również emocji sportowych. Nasz klub zaprezentował się z pokazem karate.
 • Ogólnopolski obóz karate Kyokushin-kan - Tuchola 2010

  W pierwszym tygodniu sierpnia tj. 3-8 sierpnia w miejscowości Tuchola odbył się kolejny letni obóz Karate Kyokushin-kan. W tym roku uczestniczyło w nim ponad 100 osób z całej Polski.
 • Pokaz Karate 4 - Dni Goliny - Golina 2010

  Kolejny raz, tym razem w Golinie Regionalny Klub Kyokushin Karate z Konina miał okazję zaprezentować pokaz swoich umiejętności. Pokaz ten był wyjątkowy, gdyż odbył się w mieście, gdzie od kilku lat funkcjonuje filia naszego klubu. Stąd też, Sensei Wiesław Więckowski (2dan) zdecydował się na debiutancki pokaz adeptów z Goliny.
 • Obóz Letni Kyokushin-kan dla dzieci - Powidz 2010

  Od 5 do 11 lipca 2010 roku 80 młodych karateków z Turku, Władysławowa, Tuliszkowa, Grzymiszewa oraz Konina szkoliło i bawiło się na obozie rekreacyjno - sportowym Kyokushin-kan Karate w Powidzu. Zajęcia prowadzili instruktorzy Dariusz Jasiakiewicz 4 dan, Maciej Kowalczyk 2 dan, Wisław Więckowski 2 dan, Sebastian Szewczyk 1 dan i sempai Kamil Więcławek.
 • Japoński trening – Konin 2010

  W piątek 18 czerwca na zaproszenie sensei Wiesława Więckowskiego (2 dan), dojo Konińskiego klubu Kyokushin przy ulicy Sobieskiego 14 gościło z wizytą japońskich karateków Sensei Toshio Matsuzaki oraz Sempai Koji Harada z Japonii. Trening odbył się w kilku fazach: na początku zostały zaprezentowane techniki podstawowe – kihon, następnie ido geiko - trening w ruchu a na koniec treningu zostały przećwiczone zarówno elementy walki jak i walki w parach.
 • Mistrzostwa Wielkopolski w Kumite - Tuliszków 2010

  5 czerwca 2010 roku w Tuliszkowie odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski Kyokushin Karate w Kumite. Na starcie stanęło 79 zawodników z ośrodków Karate Kyokushin-kan z terenu całej Wielkopolski. Organizatorem mistrzostw był Klub Karate Kyokushin w Turku, Malanowie i Władysławowie działając w porozumieniu z Okręgowym Związkiem Karate w Poznaniu. Zawody otworzył V-ce Starosta Turecki Krzysztof Kolenda. Sędzią głównym zawodów był sensei Dariusz Jasiakiewicz.
 • IV Copa Royama - Malaga, Hiszpania 2010

  Odpowiadając na zaproszenie Shihan Jose A. Millan. W dniach od 26 do 30 maj trzy osobowa reprezentacja naszego klubu (sensei Wiesław Więckowski – sędzia międzynarodowy, sempai Mateusz Więckowski – sekundant i tłumacz, Radosław Napierała – zawodnik kumite) przebywała na IV Copa Royama odbywającym się w Maladze – Hiszpania.
 • Pokaz Karate 3 - Piknik Rodzinny - Konin 2010

  W sobotę 22 maja podczas pikniku rodzinnego w Koninie przy Gimnazjum Salezjańskim, nasz klub zaprezentował pokaz karate, który poprowadził sensei Wiesław Więckowski 2 DAN.
 • XII Mistrzostwa Wielkopolski w Kata - Malanów 2010

  15 maja 2010 roku w Malanowie odbyły się XII Mistrzostwa Wielkopolski Kyokushin Karate w Kata. Organizatorem zawodów był, Wielkopolski Klub Kyokushin Karate kierowany przez sensei Zbigniewa Nycka 2 dan, Sędzią głównym zawodów był sensei Dariusz Jasiakiewicz 4 dan. Na starcie stanęło 111 zawodników z 12 ośrodków Karate Kyokushin-kan z terenu całej Wielkopolski. Zawody otworzył Sekretarz Gminy Malanów pan Artur Nowicki i Sekretarz Generalny Polskiej Federacji Karate Kyokushin Dariusz Jasiakiewicz.
 • Pokaz Karate 2 - Piknik Rodzinny - Konin 2010

  W czwartek 13 maja podczas pikniku rodzinnego w Koninie przy szkole podstawowej nr 9, nasz klub zaprezentował pokaz karate, który poprowadził sensei Wiesław Więckowski 2 DAN.
 • Wizyta w kraju kwitnącej wiśni – Japonia 2010

  W dniach od 30 kwietnia do 8 maja nasz sensei Wiesław Więckowski 2dan. Przebywał z wizytą w Japońskich dojach oraz na Mistrzostwach Japonii Kyokushin-Kan Karate organizowanych w formule Budo Karate (z uderzeniami rąk na głowę).
 • Pokaz Karate 1 - Majówka w Izabelinie - Izabelin 2010

  W niedzielę 2 maja podczas wielkiej majówki w miejscowości Izabelin, nasz klub zaprezentował pokaz karate, który pod nieobecność sensei Wiesława Więckowskiego poprowadził sempai Mateusz Więckowski.
 • Mistrzostwa Regionu Południowego Kyokushin - Boronów 2010

  24 kwietnia w Boronowie odbyły się Mistrzostwa Polski Południowej Karate Kyokushinkan. W skromnym, bo tylko 3 osobowym składzie była tam też reprezentacja konina, która start ten może zaliczyć do bardzo udanych.
 • Nasz klub na YouTube

  Od dziś można nas również oglądać na YouTube.
  Bezpośredni link do naszego kanłu to: http://www.youtube.com/user/RKKKK2010#p/u
  Zapraszamy do oglądania i życzymy miłej rozrywki :-)
 • Egzamin - Turek 2010

  16 kwietnia 2010r. Klub Sportów i Sztuk Walk w Turku był organizatorem kolejnego egzamin kyokushin karate na pasy szkoleniowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych z Turku oraz miast województwa Wielkopolskiego. W tym roku egzamin był wyjątkowy gdyż na sali Szkoły Podstawowej nr 4 w Turku stawiło się ponad 87 karateków chcących podnieść swoje kwalifikację w tej dyscyplinie sportu. Egzamin odbywał się pod ścisłym nadzorem Okręgowego Związku Karate w Poznaniu. W komisji egzaminacyjnej zasiedli sensei Dariusz Jasiakiewicz 4 dan - przewodniczący oraz członkowie sensei Maciej Kowalczyk 2 dan, sensei Wiesław Więckowski 2 dan, sensei Zbigniew Nycek 2 dan.
 • Mistrzostwa Polski Seniorów PFKK - Chełm 2010

  W sobotę 27 marca w Hali Sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Chełmie odbyły się VII Mistrzostwa Polski Seniorów Kyokushinkan zorganizowane przez Klub Kyokushin-kan Karate-do w Chełmie kierowany przez sensei Marcina Żylińskiego 2dan. W turnieju wzięli udział zawodnicy zrzeszeni w klubach PFKK jak i w zaprzyjaźnionych federacjach IFK oraz Shinkyokushin. Mistrzostwa odbyły się w dwóch konkurencjach: kumite seniorów i juniorów 17-18 lat kobiet i mężczyzna oraz kata kobiet i mężczyzn. Część Finałową Mistrzostw otworzył shihan Bogusław Jeremicz 5dan prezes Polskiej Federacji Kyokushin-kan Karate-do. Zmagania zawodników na macie urozmaicone zostały pokazami: Szkoły Tańca w Chełmie oraz najmłodszych ćwiczących w Chełminskim Klubie Kyokushinkan.
 • Mistrzostwa Polski Zachodniej Karate Kyokushinkan - Konin 2010

  W sobotę 6 lutego 2009 w Koninie w Sali Szkoły podstawowej nr. 9, odbyły się Mistrzostwa Polski Zachodniej Kyokushin-Kan Karate-do. W Mistrzostwach udział wzięło 110 zawodników reprezentujących 18 oddziałów znajdujących się w regionie zachodnim. Organizatorem Mistrzostw był Regionalny Klub Karate Kyokushin Konin prowadzony przez sensei Wiesława Więckowskiego 2 dan.
 • Ferie zimowe - Konin 2010

  Serdecznie zapraszamy każdego zainteresowanego na ferie zimowe z Karate Kyokushin. Zajęcia odbywać się będą na dużej sali w Gimnazjum nr. 3 przy ulicy Fikusowej 8. Treningi zaczynać się będą od godziny 12.00 w terminie od poniedziałku 25.01.2010r. do piątku 29.01.2010r.!