Polska Strona Kyokushin-kan

Informacje o Kyokushin w Polsce - onekyokushin.pl

A A A

Puchar Polski Juniorów - Turek 2009

W dniu 7 listopada 2009 roku w Sali Ochotniczej Straży Pożarnej w Turku przy ulicy 3-go Maja odbył się Puchar Polski Juniorów Karate Kyokushinkan. Zawody odbywały się w konkurencjach kata i kumite. Organizatorem był Klub Sportów i Sztuk Walk w Turku pod przewodnictwem sensei Dariusza Jasiakiewicza 4 dan.

W konkurencji kata zdobyliśmy 3 miejsce za sprawą Alicji Rybczyńskiej (1 miejsce kata dziewcząt), Macieja Rybczyńskiego (2 miejsce kata chłopców) oraz Mateusza Więckowskiego (3 miejsce kata mężczyzn open).

W konkurencji kumite zajęliśmy drużynowo znakomite 2 miejsce ustępując jedynie gospodarzom. Swoje kategorie wagowe wygrali Krzysztof Majchrzak (17 – 18 lat – chłopców: -65kg ) oraz Maciej Rybczyński, który okazał się bezkonkurencyjny w kategorii 13 – 14 lat – chłopców: -50kg.

Srebrne medale zdobyli Justyna Rybczyńska oraz Paweł Stasiak (17 – 18 lat – chłopców: -75kg). Brązowy medal zdobył Sebastian Bąk.