Kyokushin-kan Official Website

Kyokushin-kan Official Website

Kyokushin-kan EU Official Website

Kyokushin World Union Official Website

International Membership Information Page

Polska Strona Kyokushin-kan

Informacje o Kyokushin w Polsce - onekyokushin.pl

A A A

Seminarium instruktorskie - Wałcz 2009

W dniach 16-18 października w OPO Wałcz odbyło się seminarium szkoleniowe przeznaczone dla instruktorów PFKK, w którym wzięło udział 60 uczestników. Tematem przewodnim seminarium była metodyka prowadzenia zajęć w grupach dziecięcych.

Shihan Bogusław Jeremicz 5 dan omówił metody wychowawcze oraz metody treningowe w grupach dziecięcych, w zależnosci od wieku ćwiczących. Omówiono i przećwiczono metody treningowe z wykorzystaniem krótkiego kija - Jo i tarcz treningowych tzw. tajek. Najwięcej emocji wśród uczestników wzbudziły różnego rodzaju zabawy ruchowe, w tym wiele o charakterze rywalizacji. Oprócz zabaw dla dzieci najmłodszych przećwiczono metody treningowe dla młodzieży i grup bardziej zaawansowanych również z wykorzystaniem tajek i rękawic bokserskich. Odbył się również przygotowany przez komisję sędziowską kurs sędziowski na różnych poziomach.

Odbyło się również zebranie kierowników oddziałów na którym podsumowano start kadry PFKK na Mistrzostwach Świata Kyokushin w Budapeszcie. Omówiono kalendarz imprez oraz zasady organizacyjne w roku 2010. Potwierdzono wcześniejsze ustalenia co do mistrzostw krajowych, i tak: Mistrzostwa Polski Seniorów PFKK odbęda się 27 marca 2010 roku w Chełmie, a Mistrzostwa Polski Juniorów PFKK w listopadzie w Nowej Rudzie.

Inny charakter seminarium z nastawieniem na metodykę pracy z dziećmi, a szczególnie ilość zabaw w których wszyscy uczestnicy z zadowoleniem brali udział, wpłynął bardzo pozytywnie na atmosferę panującą w czasie seminarium.

W zgrupowaniu uczestniczyli instruktorzy RKKKK Wiesław Więckowski 2 dn oraz Mateusz Więckowski 1 kyu.